EPERONS OSTROGI
ABOUT US CONTACT FOR AUTHORS HOW TO BUY BOOKSHOP EVENTS WROTE ABOUT US CLUB EPERONS
NEWS BESTSELLERS ANNOUNCEMENTS TITLES AUTHORS

TITLES

 

WYZNANIEMŁODEJ

 

 

MARCEL PROUST

WYZNANIE MŁODEJ DZIEWCZYNY

tłumaczenie:
Anna Zofia Jaksender

wydawnictwo: Eperons-Ostrogi

cena: 35,00 zł
cena promocyjna: 30,00 zł
rok wydania: 2017
oprawa: miękka

seria: Biblioteka Francuska

  I choć nie posunę się aż tak dalece, by powiedzieć, że w owych pierwszych pismach odnajdujemy subtelną doskonałość dojrzałego pisania Marcela Prousta, muszę przyznać, że, w moim przekonaniu, na dwudziestu stronicach niektóre fragmenty są równie wspaniałe jak to, co napisał najlepszego – lecz i zadziwiony jestem, gdy odnajduję na tych stronach porządek prac, które, niestety, porzuci następnie całkowicie – na co dostatecznie wskazuje fraza z Naśladowania Chrystusa Renana, którą dołączył tu niczym epigraf.

 

INCYDENTY

 

ROLAND BARTHES

INCYDENTY

tłumaczenie:
Daniela Dzienniak-Pulina
Kajetan Maria Jaksender

wydawnictwo: Eperons-Ostrogi

cena: 35,00 zł
cena promocyjna :30,00 zł
rok wydania: 2017
oprawa: miękka

seria: Biblioteka Francuska

  W 1979 roku Barthes zadał sobie pytanie czy dziennik jest warty zachowania dla czytelników, czy warto go pisać z przeznaczeniem do publikacji. Wówczas zaczął swoje notki w intymnym dzienniku nazwanym "Soirées de Paris", w którym w sposób bezpośredni opisał swoje homoseksualne pragnienia, i związane z tym stany ekscytacji, lęku i rozpaczy. Dziennik został połączony razem z trzema innymi tekstami Barthes’a, w tym z dziennikiem pisanym przez niego w Maroku. W ten sposób powstał niezwykły dokument, który został opublikowany we Francji po śmierci autora pod tytułem Incidents.

 

ZIARNO GŁOSU

ROLAND BARTHES

ZIARNO GŁOSU Wywiady 1962-1980

tłumaczenie:
Maciej Falski
redakcja:
Anna Zofia Jaksender

wydawnictwo: Eperons-Ostrogi

seria: Eperons-Ostrogi

rok wydania: 2016

cena: 69,00 zł
cena promocyjna: 60,00 zł
oprawa: miękka

 Polski czytelnik otrzymuje do rąk kolejną książkę Rolanda Barthes'a. Wywiady (jak brzmi podtytuł) oprócz tego, że są - jak się można spodziewać i jak o tym przypomina kilkakrotnie sam autor - Dialogami, stanowią ponadto: intelektualną przygodę, podróż do granic, fascynujące itinerarium "topiki sensu", wypełnione anegdotami i przygodami, które przeplatają się wraz z rozwojem - a może raczej "rozwijaniem" - odkrywanej tu w historycznych błyskach, myśli, syllabus najważniejszych pojęć i tematów filozoficznych i literackich XX wieku, krytykę, rozprawkę, opowiadanie, ciekawą dygresję (bądź chmurę dygresji), gawędę o teatrze, krytykę, esej, zracjonalizowane lenistwo, potyczkę słowną, ucztę (wielorako rozumianą) etc., etc. (...)