EPERONS OSTROGI
LA MAISON D'ÉDITION CONTACTS AUX AUTEURS COMMENT ACHETER LIBRAIRIE LES ÉVÉNEMENTS SUR NOUS CLUB EPERONS
NOUVEAUTES BESTSELLERS ANNONCES TITRES AUTEURS

TITRES

WYZNANIE MŁODEJ

 

MARCEL PROUST

WYZNANIE MŁODEJ DZIEWCZYNY

tłumaczenie:
Anna Zofia Jaksender

wydawnictwo: Eperons-Ostrogi

cena: 35,00 zł
cena promocyjna: 30,00 zł
rok wydania: 2017
oprawa: miękka

seria: Biblioteka Francuska

  I choć nie posunę się aż tak dalece, by powiedzieć, że w owych pierwszych pismach odnajdujemy subtelną doskonałość dojrzałego pisania Marcela Prousta, muszę przyznać, że, w moim przekonaniu, na dwudziestu stronicach niektóre fragmenty są równie wspaniałe jak to, co napisał najlepszego – lecz i zadziwiony jestem, gdy odnajduję na tych stronach porządek prac, które, niestety, porzuci następnie całkowicie – na co dostatecznie wskazuje fraza z Naśladowania Chrystusa Renana, którą dołączył tu niczym epigraf.

 

 

ROLAND BARTHES

INCYDENTY

tłumaczenie:
Daniela Dzienniak-Pulina
Kajetan Maria Jaksender

wydawnictwo: Eperons-Ostrogi

cena: 35,00 zł
cena promocyjna :30,00 zł
rok wydania: 2017>
oprawa: miękka

seria: Biblioteka Francuska

&nbps;W 1979 roku Barthes zadał sobie pytanie czy dziennik jest warty zachowania dla czytelników, czy warto go pisać z przeznaczeniem do publikacji. Wówczas zaczął swoje notki w intymnym dzienniku nazwanym "Soirées de Paris", w którym w sposób bezpośredni opisał swoje homoseksualne pragnienia, i związane z tym stany ekscytacji, lęku i rozpaczy. Dziennik został połączony razem z trzema innymi tekstami Barthes’a, w tym z dziennikiem pisanym przez niego w Maroku. W ten sposób powstał niezwykły dokument, który został opublikowany we Francji po śmierci autora pod tytułem Incidents.

 

ZIARNO GŁOSU

 

ROLAND BARTHES

ZIARNO GŁOSU Wywiady 1962-1980

tłumaczenie:
Maciej Falski
redakcja:
Anna Zofia Jaksender

wydawnictwo: Eperons-Ostrogi

seria: Eperons-Ostrogi

rok wydania: 2016

cena: 69,00 zł
cena promocyjna: 60,00 zł
oprawa: miękka

 Polski czytelnik otrzymuje do rąk kolejną książkę Rolanda Barthes'a. Wywiady (jak brzmi podtytuł) oprócz tego, że są - jak się można spodziewać i jak o tym przypomina kilkakrotnie sam autor - Dialogami, stanowią ponadto: intelektualną przygodę, podróż do granic, fascynujące itinerarium "topiki sensu", wypełnione anegdotami i przygodami, które przeplatają się wraz z rozwojem - a może raczej "rozwijaniem" - odkrywanej tu w historycznych błyskach, myśli, syllabus najważniejszych pojęć i tematów filozoficznych i literackich XX wieku, krytykę, rozprawkę, opowiadanie, ciekawą dygresję (bądź chmurę dygresji), gawędę o teatrze, krytykę, esej, zracjonalizowane lenistwo, potyczkę słowną, ucztę (wielorako rozumianą) etc., etc. (...)